Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: / Aktualności

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki


Przed nami VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski serdecznie zaprasza na VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, który odbędzie się w dn. 16 listopada 2023 r. w krakowskim Kinie Kijów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie przestrzeń bezpieczna dla seniorów. Wydarzenie uświetni wystąpienie gościa specjalnego oraz dedykowany osobom starszym pokaz stylizacji wraz z prelekcją „Piękni w każdym wieku”.

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – czas na przestrzeń!

W tym roku tematem przewodnim Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki jest przestrzeń – zarówno ta fizyczna związana z mieszkaniem i otoczeniem, jak i wirtualna. To zagadnienie jest niezwykle ważne dla seniorów, dlatego też do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Dla każdego znajdzie się miejsce w przestronnej sali Kina Kijów.

Podczas Kongresu eksperci podzielą się z uczestnikami wiedzą o tym, jakie udogodnienia można wprowadzić w domu i mieszkaniu, które poprawią jakość codziennego życia nie tylko osób starszych, ale też ich opiekunów i młodszych członków rodzin. Ponadto zostanie poruszona kwestia barier, które powstrzymują osoby starsze przed aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym – nie tylko ograniczenia architektoniczne, ale też np. mało atrakcyjne otoczenie.

Ważnym aspektem debaty będzie też bezpieczeństwo w przestrzeni wirtualnej. Komputery, smartfony, tablety i bezkresny Internet mogą budzić lęk, stąd rosnąca popularność kursów oswajających świat cyfrowy. Zaproszeni prelegenci i wystawcy wskażą, jak i gdzie szukać ofert takich szkoleń w dogodnej dla seniora lokalizacji. Eksperci poruszą tematy związane z Internetem w wymiarze życia codziennego – m.in. bankowości internetowej, zakupów online oraz zabezpieczenia się przed wyłudzeniami i atakami hackerskimi.

Jak mogę się zarejestrować na VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki?

To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.malopolska.pl/malopolski-kongres-srebrnej-gospodarki i wypełnić znajdujący się tam formularz. Wszystkie pola z gwiazdką są obowiązkowe.

Można zgłaszać się indywidualnie lub grupowo. W przypadku zgłoszenia grupowego prosimy wypełnić odpowiednie pole, wpisując liczbę osób zgłaszanych na Kongres.

 

Dlaczego warto być z nami 16 listopada?

Tegoroczna edycja Kongresu będzie równie ciekawa i obfitująca w wydarzenia towarzyszące, co edycje z lat ubiegłych. Jak zwykle, nie zabraknie gościa specjalnego, który uświetni nasze wydarzenie. Podczas Kongresu na licznych stoiskach wystawowych będą się prezentować instytucje i firmy oferujące usługi i produkty dedykowane osobom starszym. Będzie także okazja do rozmów indywidualnych, konsultacji i bezpłatnego wykonania badań.

Oprócz solidnej porcji wiedzy, seniorzy znajdą także trochę rozrywki i dobrej zabawy, a będzie to pokaz mody „Piękni w każdym wieku” poprzedzony wystąpieniem stylistki, która podpowie, jak pewność siebie wypływająca z poczucia wewnętrznego piękna przekłada się na piękno zewnętrzne i większą satysfakcję z życia.

Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś!

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki jest organizowanym cyklicznie wydarzeniem, podczas którego poruszane są tematy istotne dla małopolskich seniorów. Zaproszeni eksperci dzielą się swoją wiedzą i inspirują lokalnych działaczy na rzecz seniorów do podejmowania nowych inicjatyw. Relacja z zeszłorocznego Kongresu, jak również opis poprzednich edycji znajdują się na stronie: https://www.senioralna.malopolska.pl/srebrna-malopolska/polityka-senioralna/?tagid=27.

 

 

Data publikacji: 11.10.2023

 


Strona główna

Dobre praktyki - PROW 2007-2013


Usmiechnięta mała krakowianka jako link do filmu.

Aplikacja mobilna


Obraz ilustrujący aplikację mobilną.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania "ProKoPaRa".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.prokopara.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.