Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Warsztaty edukacyjno - kulinarne w Niepołomicach


Szanowni Państwo,

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, w partnerstwie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach serdecznie zapraszają do udziału w jednodniowych warsztatach edukacyjno-kulinarnych pn. „Efektywne wykorzystanie w lokalnej turystyce i gastronomii potencjału hodowlanego ras rodzimych”, realizowanych w ramach operacji „Z rasami rodzimymi szlakiem Wisły od gór do morza”.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców województwa małopolskiego: rolników, przedsiębiorców, przedstawicielki/li kół gospodyń wiejskich, gastronomi, stowarzyszeń, jednostek samorządowych oraz nauki i odbędą się 21 lutego 2023 r. w Niepołomicach (Restauracja Zamku Niepołomice; ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice). Przewidywane godziny trwania warsztatów 9.30-16.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


W programie m.in. :

  •     Prezentacja ras rodzimych owiec oraz drobiu, w tym przedstawienie walorów surowca od nich pochodzącego, z możliwością zastosowania w gastronomii i przetwórstwie – dr inż. Marta Pasternak, dr inż. Jolanta Calik– Instytut Zootechniki PIB;
  •     Przedstawienie zalet krótkiego łańcucha dostaw: hodowca – gastronom – konsument w oparciu o lokalny potencjał surowcowy rodzimych ras. Uwzględnienie lokalnej tradycji kulinarnej,  jako aspektu spójnego z przedmiotem warsztatów, jakim są rodzime rasy – Krzysztof Zieliński;
  •     Część praktyczna poprowadzona przez eksperta kulinarnego – Wiesława Wróblewskiego.


W celu zgłoszenia się na warsztaty prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach  8:00-14:00 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:

- Paweł Radomski, tel. 666 081 341, e-mail: pawel.radomski@iz.edu.pl,
- Piotr Moskała, tel. 666 081 118, e-mail: piotr.moskala@iz.edu.pl.

 

Data publikacji: 23.01.2023

 

 

 


Strona główna

Zrealizowane projekty


Dobre praktyki - PROW 2007-2013


Aplikacja mobilna


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania "ProKoPaRa".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.prokopara.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.