Jesteś tutaj: / Strona główna
1. Utrudnienia w funkcjonowaniu biura LGD
2. Aktualizacja LSR - konsultacje społeczne
3. Informacje dla przedsiębiorców – dofinansowanie w ramach PS WPR
Serdecznie Witamy na stronie
Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Płaskowyżu Proszowickiego
"ProKoPaRa"
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Płaskowyżu Proszowickiego "ProKoPaRa" działa jako Lokalna Grupa Działania (LGD) i jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i osób prawnych w tym jednostek samorządu terytorialnego działających niezarobkowo na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. LGD jest partnerstwem trójsektorowym, składającym się z przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego.
Stowarzyszenie działając na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, uwzględnia ochronę oraz promocję środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno – kulturowych, rozwój turystyki oraz popularyzację i rozwój produkcji wyrobów regionalnych.
Stowarzyszenie działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo
o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855 z późn. zm.) z 7 marca 2007
o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. U. 2007 Nr 64 poz.427), rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 r w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ( Dz. U. UE L 277 z 21.10.2005, str. 1) oraz statutu Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. W dniu 24.04.2006 r. dokonano rejestracji Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym /KRS/ pod numerem KRS 000025514.
Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej ze szczególnym uwzględnieniem obszaru gmin Koniusza, Pałecznica, Proszowice, Radziemice.
Wizja obszaru LGD „ProKoPaRa”
„Chcielibyśmy, aby w przyszłości obszar ProKoPaRy zachował swój rolniczy charakter, z gospodarstwami ekologicznymi, dobrze rozbudowaną infrastrukturą, z siecią dystrybucji i przetwórstwem, gdzie mogą spokojnie odpocząć zarówno mieszkańcy jak i turyści, w którym ludzie są aktywni - kultywują tradycje, mają dostęp do kultury, w którym żyje się dobrze, i z którym ludzie chcą wiązać przyszłość.”